Säsongskort 2018
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ljungvalla Tennis
TRÄNINGSGRUPPER HT-19/VT-20
2019-08-27 22:25
Hej allihopa!
Vi fortsätter växa så det knakar och trots vi har fått fler tider så blir det trångt i de flesta grupperna.
Försöker skaka fram nya träningstider, men även tränare till dessa så mycket som ska klaffa

Vill du börja träna tennis med oss?!

Innesäsongen börjar 2 september 2019.
Ingen träning på höstlovet

Vi har träning i följande hallar och tider (tränare inom parantes vid tiderna)

VIKENHALLEN I FURULUND

TISDAGAR 16:00-17:30 (PER & FREDRIK)
VIGGO KULLEGÅRD
ALFRED TAGE
LIAM HULTQVIST
JULIAN RENSTRÖM
ELIAS WESSBERG
GABRIEL SVENSSON
ISAK LUNDAHL
ISAK HENRIKSSON
OSKAR WIBERG
MARC JOHANSSON
VIDAR KARLBERG

TISDAGAR 17:30-18:30 (PER & NICKLAS)
OLLE OHLQVIST
ELIOT FRIDH
GABRIEL DOWERT
SAMUEL OLSRUD
ERIK RÅSBÄCK
AXEL RÅSBÄCK
LEON BUDAI
VIKTOR SJÖHOLM
OTTO STJÄRNFÄLT
OTTO RUDBLOM
EMIL FLINK

TORSDAGAR 20:00-21:00 (JOAKIM)
KASPER EKVALL
MELKER KARLBERG
CARL HELM
ALVIN BJÖRK
SIMON MECHLER

LÖRDAGAR 09:00-10:00 (PER)
ALFRED TAGE
ISAK LUNDAHL
ISAK HENRIKSSON
LIAM HULTQVIST
THEO KARLSSON
JULIAN RENSTRÖM


LÖRDAGAR 10:00-11:00 (PER, MIKAEL, ANNIKA & THEO)
AIMI ÖRNSELIUS
ALVA LUNDAHL
AGNES WELIN
AXEL BUREGÅRD
RASMUS CLERSELIUS
JAMES LÖDKVIST
ELLA ANDERSSON
ISABELLE CLERSELIUS
EBBA FRÖLICH

LÖRDAGAR 11:00-12:00 (PER)
JENNY WIBACKE
AXEL JONSSON
MATHIAS HILLBORG
MELKER KARLBERG
CHARLOTTE LARSSON
OLIVER BROMAN
GABRIEL KAAS-NEVALAINEN
ANNIKA CLERSELIUS

SÖNDAGAR 16:30-17:30 (OLIKA TRÄNARE)
VIGGO KULLEGÅRD
ALFRED TAGE
LIAM HULTQVIST
THEO KARLSSON
ELIAS WESSBERG
JULIAN RENSTRÖM
ISAK LUNDAHL
GABRIEL SVENSSON
FILIP ZYGMUNT

SÖNDAGAR 17:30-18:30 (OLIKA TRÄNARE)
ALVA LUNDAHL
AGNES WELIN
AXEL BUREGÅRD
ELLINOR HANSEN
EBBA FRÖLICH
FELICIA SPORRE
FILIPPA EKVALL
ELIN DUWE
HILDA NETEWA
LAMAR KLOOUF

SÖNDAGAR 18:30-19:30 (OLIKA TRÄNARE)
SIMON MECHLER
ANNA ÖRNSELIUS
ANNETTE KRONVALL
AXEL JONSSON
CARL HELM
SOFIA ISGREN
ALFRED KRONVALL
JOHANNA EEK
MADELEINE KULLEGÅRD



RINNEBÄCKSHALLEN I KÄVLINGE

FREDAGAR 16:00-17:00 (PER & AXEL)
ELLIOT AXELSSON
OTIS LANNEMYR
OGNJEN SEMIZ
OTTO RUDBLOM
ALVIN JANSSON

FREDAGAR 17:00-18:00 (PER & THEO)
AIMI ÖRNSELIUS
JAMES LÖDKVIST
THEO ANZOATEGUI
MELVIN BERGGREN
ELLINOR HANSEN
SAGA NORIN
OTTO STJÄRNFÄLT
JAKOB ÅKESSON
AXEL COGER

FREDAGAR 18:00-19:00 (PER & FREDRIK)
ERIK RÅSBÄCK
AXEL RÅSBÄCK
VIGGO KULLEGÅRD
OSKAR WIBERG
ISAK LUNDAHL
SAMUEL OLSRUD
FILIP ZYGMUNT
FELIX TESCHNER

FREDAGAR 19:00-20:00 (PER)
SOFIA ISGREN
CARL HELM
ALVIN BJÖRK
SIMON MECHLER
FREDRIK ROSENDAHL
AXEL JONSSON
MATHIAS HILLBORG
LEVENTE HAZI
WILLIAM WOLLBERG

LÖRDAGAR 08:00-09:00 (NICKLAS)
DEVIN OVERGAARD
THEO LUNDELL

LÖRDAGAR 09:00-10:00 (NICKLAS, SOFIA, ALFRED & ANDERS)
AMIN EL KADAOUI
ZIDU HONG JOHANSSON
MELVIN JENSEN
EDVARD HARRISSON
LUKAS NELANDER
DANTE WALSTAD
NICON JÖNSSON STÅHL
ERIK GÖRANSSON
LEO NILSSON
OGNJEN SEMIZ

LÖRDAGAR 10:00-11:00  (NICKLAS, SOFIA & ALFRED)
INES RYDSTAV
MINNEA JENSEN
EBBA BORGHART ANDERSON
EMMA MÖLLER
LANA SEMIZ
LEA STANKOVIC
MOLLI ROSLUND
MEIA ROSLUND
MIRANDA HOLMSTRÖM TÄGT

LÖRDAGAR 11:00-12:00  (NICKLAS, SOFIA & ALFRED)
OLIVIA PERSKI SIODMAK
KLARA ÅKESSON
ELVIRA KRONVALL
HILDA NETEWA
VICTORIA YOUNG
SAGA FLACKERUP
NEA STEFFENSEN




OLYMPIASKOLAN I KÄVLINGE

TISDAGAR 17:00-18:00 (JOAKIM & SOFIA)
SIXTEN MUNTHER
VIGGO HANSSON
ARVID STJÄRNFÄLT
MALTE STJÄRNFÄLT
PENN HOLLEY
KENNET ZYGMUNT
LUDVIG WETTERLING

TISDAGAR 18:00-19:00 (JOAKIM & SOFIA)
ELICIA BERGH
ZIDU HONG JOHANSSON
NEA STEFFENSEN
ANNIE BERGH
CASPER MUNTHER
ANTHON HENRICSON

TISDAGAR 19:00-20:00 (SOFIA)
HANNES NILSSON RENNEMARK


LJUNGENSKOLAN I FURULUND

TORSDAGAR 16:00-17:00 (KASPER)
OSCAR KULLEGÅRD
RUBEN RENSTRÖM
NOAH MÅRTENSSON
LUDVIG JEREUS
MOLLI SVENSSON
NOA SVENSSON

TORSDAGAR 17:00-18:00 (JOHANNA & KASPER)
TINDRA PERSSON
NOOMI SÖDERLUND
JOEL ERICSSON
IDA NILÉN
EMILIA STÅLBRAND
SIRI ROOS
AMIR HAJIMOHAMMADZADA



/PER LUNDAHL, 0733-265474












 
Snabblänkar