ANMÄL DIG NU
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ljungvalla Tennisklubb

TRÄNINGSTIDER HT-20/VT-21
2020-08-26 06:47
Välkomna till en ny termin

Vi har utökat våra träningstider rejält och har nu även träning inne i Lund.
Totalt 34 grupper kommer att startas upp nu under hösten till att börja med. (HT-19 hade vi 21 grupper). 
Trots detta så kommer det att bli stora grupper då vi fortsätter växa så det knakar vilket är glädjande, men också gör att det blir svårare att byta grupp.
Vi har närmre 180 elever i träning nu innesäsongen hittills.

Vid schemaläggning har störst vikt lagts vid bra grupper och först därefter eventuella önskemål.
Helt omöjligt ändå att uppfylla allas önskemål.
Försök lösa det så att schemat kan bestå.
Går det absolut inte att lösa så hör av er till Per Lundahl på 0733-265474 så ser vi om vi kan hitta något alternativ.

Nytt för i år är att vi kommer att vara ute och träna 31 augusti- 1 november ute på våra hardcourtbanor (Ljungvalla idrottsplats) vilket gör att tiderna utomhus kan skilja gentemot de som sedan är inomhus. På lördagar kommer alla 3 banorna att användas ute.

ALL träning som är i någon hall i Kävlinge eller Furulund kommer kommer att träna utomhus på våra utebanor i Furulund under perioden 31 augusti - 1 november.

ENDAST ONSDAGSGRUPPERNA kl 20-22 som har ändrad tid.

OBS!!!
Träningen i Lund på Victoriastadion kommer att spela inomhus hela tiden.

VIKENHALLEN:

TISDAG 16:00-17:00 
LIAM HULTQVIST
VIGGO KULLEGÅRD
ALFRED TAGE
ISAK LUNDAHL
JULIAN RENSTRÖM
GABRIEL SVENSSON
MELVIN BERGGREN
AXEL RÅSBÄCK
SEBASTIAN BRUNDIN
OSKAR WIBERG

TISDAG 17:00-18:00 
VIDAR KARLBERG
LUDWIG NILSSON
GABRIEL DOWERT
LUKAS ANDERSSON
RASMUS CLERSELIUS
VIKTOR SJÖHOLM
ELLA JACOBSSON
LEON EKBLAD
ELSA RUTHAGEN
WILLE EEK
ELLINOR HANSEN
HILDA NETEWA



FREDAG 17:00-18:00
AIMI ÖRNSELIUS
EDVIN NILSSON
OTIS LANNEMYR
ELIN DUWE
ALVA LUNDAHL
AGNES WELIN

FREDAG 18:00-19:00
LIAM HULTQVIST
VIGGO KULLEGÅRD
ALFRED TAGE
ISAK LUNDAHL
OLLE OHLQVIST
ELIAS WESSBERG
OSKAR WIBERG
ELIOT FRID


FREDAG 19:00-20:00
ALVIN BJÖRK
FREDRIK ROSENDAHL
SOFIA ISGREN
AXEL JONSSON
MATHIAS HILLBORG
MELKER KARLBERG
SIMON HOLGERSSON
CARL HELM

LÖRDAG 08:00-09:00
MIKAEL MÅNSSON
JOSEFINE MÅNSSON
ANNIKA CLERSELIUS
CAMILLA HAGBERG
JENNY WIBACKE
JEANETTE SPORRE
ANNA LÖFDAHL

LÖRDAG 09:00-10:00
ISABELLE CLERSELIUS
VERA JÖNSSON
ALVA LUNDAHL
AGNES WELIN
AIMI ÖRNSELIUS
EBBA FRÖLICH
ELLA ANDERSSON
AMIN EL KADAOUI
MELVIN JENSEN
SAGA NORIN
ZIDU HONG JOHANSSON
FELICIA SPORRE

LÖRDAG 10:00-11:00
LUDWIG NILSSON
RASMUS CLERSELIUS
ISAK LUNDAHL
OTTO STJÄRNFÄLT
WILMER ANDERSSON
MELVIN BERGGREN
LIAM DONNER
NOAH KARLSSON
NATHALIE TORRES
LUKAS ERIKSSON
ELLA JACOBSSON


SÖNDAG 16:00-17:00
ELIOT FRID
JULIAN RENSTRÖM
GABRIEL DOWERT
SAMUEL OLSRUD
GABRIEL KAAS-NEVALAINEN
THEO KARLSSON

SÖNDAG 17:00-18:00
VERA SILVERBRIS
GLORIA OKUSUN
FILIPPA EKVALL
ELLA LESTREUS
AXEL BUREGÅRD
DANTE WALSTAD
ELIN BJÖRK
ILON LANNEMYR


SÖNDAG 18:00-19:00
CHARLOTTE LARSSON
FILIP ZYGMUNT
OTTO STJÄRNFÄLT
OTIS LANNEMYR
ELLIOT AXELSSON
MIKA FILIZ
NATHALIE TORRES
LUKAS ERIKSSON


SÖNDAG 19:00-20:00
WILLIAM WOLLBERG
CARL HELM
ALFRED KRONVALL
SIMON MECHLER
SOFIA ISGREN
SIMON HOLGERSSON



VICTORIASTADION I LUND (2 BANOR VARJE TIMME)

SÖNDAG 09:00-10:00 (BANA 2)
HILDA NETEWA
ELLINOR HANSEN
ELIN DUWE
MOA BERGSTRAND
ALVA LUNDAHL
AGNES WELIN

SÖNDAG 09:00-10:00 (BANA 3)
EDVARD HARRISSON
AMIN EL KADAOUI
JOEL ERICSSON
DAVID HANSSON
HJALMAR HENRIKSSON

SÖNDAG 10:00-11:00 (BANA 2)
KAROLINA ALBIHN
ANDREAS LESTRÉUS
KRISTIAN STÅLNE
ANNA ÖRNSELIUS
HENRIK CLERSELIUS


SÖNDAG 10:00-11:00 (BANA 3)
LIAM HULTQVIST
VIGGO KULLEGÅRD
ALFRED TAGE
ISAK LUNDAHL
ELIAS WESSBERG
OLLE OHLQVIST

SÖNDAG 11:00-12:00 (BANA 2)
MADELEINE KULLEGÅRD
OLOF BACHMAN
ANNA ELVEMOEN
ULRIKA HAGLUND

SÖNDAG 11:00-12:00 (BANA 3)
HERRLAGSTRÄNING LJUNGVALLA TENNISKLUBB



RINNEBÄCKSHALLEN:

ONSDAG 20:00-21:00 (UTOMHUS kl 18:00-19:00 september/oktober)
SIMON MECHLER
MOA JAKOBSSON
LEVENTE HAZI
WILLIAM WOLLBERG
CARL HELM
GABRIEL KAAS-NEVALAINEN
AXEL JONSSON
JENNIFER FORSLUND AITDANI

ONSDAG 21:00-22:00 (UTOMHUS kl 19:00-20:00 september/oktober)
CAROLINE ANDERSSON
ANNETTE KRONVALL
ANDREAS LESTRÉUS
ANNA ELVEMOEN
STELLAR LARSSON
OLOF BACHMAN


FREDAG 16:00-17:00
LINNEA RELKMAN
FILIP ERICSSON
OLOF HENRIKSSON
DANTE WALSTAD
NEA STEFFENSEN
TINDRA PERSSON

FREDAG 17:00-18:00
LUDVIG WETTERLING
OLIVER RENDIN
OSCAR KULLEGÅRD
OSKAR BENGTSSON
HJALMAR HENRIKSSON
HUTHAYFA ALYASSIN
CASPER MUNTHER
SIMON OLSRUD

FREDAG 18:00-19:00
ALVIN JANSSON
ELLIOT AXELSSON
AXEL BUREGÅRD
WILLIAM FRIDH
MIKA FILIZ
VIKTOR SJÖHOLM
SANDER HENRIKSSON
SEBASTIAN BRUNDIN

FREDAG 19:00-20:00
SAMUEL OLSRUD
FILIP ZYGMUNT
JAKOB ÅKESSON
AXEL COGER
THEO KARLSSON
LEVENTE HAZI
WILLIAM WOLLBERG
FELIX TESCHNER


LÖRDAG 08:00-09:00
DEVIN OVERGAARD
BENJAMIN LEKEBERG
ALIREZA MORADI
ADAM HEYMANE

LÖRDAG 09:00-10:00
INES RYDSTAV
EMMA MÖLLER
MINNEA JENSEN
RAYAN HAMAD
RIMAS MOHAMMAD SIYAD ABO ZARAD

LÖRDAG 10:00-11:00
VICTORIA YOUNG
TINDRA PERSSON
SAGA FLACKERUP
KLARA ÅKESSON
ELVIRA KRONVALL
AJSHI KASEM
JAMES LÖDKVIST
NEA STEFFENSEN


LJUNGENSKOLAN:

MÅNDAG 17:00-18:00
RAFAN SALEHIN DHALI
IZABELLA LAUBER
KENNET ZYGMUNT
JULIA DREHER


MÅNDAG 18:00-19:00
ARDOWAN TAHSEEN DAFTAR
ABDULLAH AL DANDAL
JANA OTMAN
MARIAM ABDUL NASER AL HAMWI


TORSDAG 17:30-18:30
JACOB SPORRE
NOAH MÅRTENSSON
LIAM MAGNUSSON
VICTOR GRIP
OSCAR GRIP
EMMA KJÖLLERSTRÖM
MINNEA JENSEN


LÖRDAG 09:00-10:00
HEDDA HÖGLAND
ALICIA ARCONGE
IRIS JÖNSSON
WILL RUSSELL
GUSTEN ERIKSSON-TRENCK
ALBA ADRIANSDOTTIR
MIRANDA HOLMSTRÖM

LÖRDAG 10:00-11:00
EBBA BORGHART ANDERSSON
EDITH HERMANSDOTTER
LINNEA BÄRRING
LIVIA HÖGLAND
GLORIA OKOSUN

LÖRDAG 11:00-12:00
LUKAS MÖLSTAD
VIKTOR LESTRÉUS
EMIL NIMMERMARK
MION INGELSSON
ERIK RÖNNBERG



OLYMPIASKOLAN:

TISDAG 17:00-18:00
AHMAD ALKAILANI
WILLIAM KAAS-NEVALAINEN
CASPER ROCKLIND
KENNET ZYGMUNT
CHARLIE WINGREN

TISDAG 18:00-19:00
SUMAIA ALKAILANI
EDITH HERMANSDOTTER
EMILIA STÅLBRAND
VILMA RELKMAN

 
Snabblänkar