Säsongskort 2018
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ljungvalla Tennis
TRÄNINGSGRUPPER HT-19/VT-20
2019-08-27 22:25
Hej allihopa!
Vi fortsätter växa så det knakar och trots vi har fått fler tider så blir det trångt i de flesta grupperna.
Nu är grupperna färdiga och har gjort så gott jag kunde, men tyvärr är det omöjligt att lyckas få allas önskemål att uppfyllas. Har försökt få jämna grupper i första hand samt rätt tränare och i sista hand har jag tagit hänsyn till era önskemål även om jag har försökt uppfylla så många som möjligt.
Försök lös det så grupperna blir intakta, men går det absolut inte så hör av er till mig på 0733-265474 så ska jag försöka hitta annan lösning på eventuella problem.
Detta gäller också nya elever, dvs hör av er så försöker jag hitta lämplig plats till er.
Innesäsongen börjar 2 september 2019.

Vi har träning i följande hallar och tider (tränare inom parantes vid tiderna)

VIKENHALLEN I FURULUND

TISDAGAR 16:00-17:30 (PER & FREDRIK)
VIGGO KULLEGÅRD
ALFRED TAGE
LIAM HULTQVIST
JULIAN RENSTRÖM
ELIAS WESSBERG
GABRIEL SVENSSON
ISAK LUNDAHL
ISAK HENRIKSSON
OSKAR WIBERG
MARC JOHANSSON
VIDAR KARLBERG

TISDAGAR 17:30-18:30 (PER & NICKLAS)
OLLE OHLQVIST
ELIOT FRIDH
GABRIEL DOWERT
SAMUEL OLSRUD
ERIK RÅSBÄCK
AXEL RÅSBÄCK
LINNEA LINDEBLAD
LEON BUDAI
VIKTOR SJÖHOLM
OTTO STJÄRNFÄLT
OTTO RUDBLOM
EMIL FLINK

TORSDAGAR 20:00-21:00 (JOAKIM)
KASPER EKVALL
MELKER KARLBERG
CARL HELM
ALVIN BJÖRK
SIMON MECHLER

LÖRDAGAR 09:00-10:00 (PER)
ALFRED TAGE
ISAK LUNDAHL
ISAK HENRIKSSON
LIAM HULTQVIST
THEO KARLSSON
JULIAN RENSTRÖM


LÖRDAGAR 10:00-11:00 (PER, MIKAEL, ANNIKA & THEO)
AIMI ÖRNSELIUS
ALVA LUNDAHL
AGNES WELIN
AXEL BUREGÅRD
RASMUS CLERSELIUS
JAMES LÖDKVIST
ELLA ANDERSSON
ISABELLE CLERSELIUS
EBBA FRÖLICH

LÖRDAGAR 11:00-12:00 (PER)
JENNY WIBACKE
AXEL JONSSON
MATHIAS HILLBORG
MELKER KARLBERG
CHARLOTTE LARSSON
OLIVER BROMAN
GABRIEL KAAS-NEVALAINEN
ANNIKA CLERSELIUS

SÖNDAGAR 16:30-17:30 (OLIKA TRÄNARE)
VIGGO KULLEGÅRD
ALFRED TAGE
LIAM HULTQVIST
THEO KARLSSON
ELIAS WESSBERG
JULIAN RENSTRÖM
ISAK LUNDAHL
GABRIEL SVENSSON
FILIP ZYGMUNT

SÖNDAGAR 17:30-18:30 (OLIKA TRÄNARE)
ALVA LUNDAHL
AGNES WELIN
AXEL BUREGÅRD
ELLINOR HANSEN
EBBA FRÖLICH
FELICIA SPORRE
FILIPPA EKVALL
ELIN DUWE
HILDA NETEWA

SÖNDAGAR 18:30-19:30 (OLIKA TRÄNARE)
SIMON MECHLER
ANNA ÖRNSELIUS
ANNETTE KRONVALL
AXEL JONSSON
CARL HELM
SOFIA ISGREN
ALFRED KRONVALL
JOHANNA EEK
MADELEINE KULLEGÅRD



RINNEBÄCKSHALLEN I KÄVLINGE

FREDAGAR 16:00-17:00 (PER & THEO)
ELLIOT AXELSSON
OTIS LANNEMYR
OGNJEN SEMIZ
OTTO RUDBLOM

FREDAGAR 17:00-18:00 (PER & THEO)
AIMI ÖRNSELIUS
JAMES LÖDKVIST
THEO ANZOATEGUI
MELVIN BERGGREN
ELLINOR HANSEN
SAGA NORIN
OTTO STJÄRNFÄLT
JAKOB ÅKESSON
AXEL COGER

FREDAGAR 18:00-19:00 (PER & FREDRIK)
ERIK RÅSBÄCK
AXEL RÅSBÄCK
VIGGO KULLEGÅRD
OSKAR WIBERG
ISAK LUNDAHL
SAMUEL OLSRUD
FILIP ZYGMUNT
FELIX TESCHNER

FREDAGAR 19:00-20:00 (PER)
SOFIA ISGREN
CARL HELM
ALVIN BJÖRK
SIMON MECHLER
FREDRIK ROSENDAHL
AXEL JONSSON
MATHIAS HILLBORG
LEVENTE HAZI
WILLIAM WOLLBERG

LÖRDAGAR 09:00-10:00 (NICKLAS, SOFIA, ALFRED & ANDERS)
AMIN EL KADAOUI
ZIDU HONG JOHANSSON
MELVIN JENSEN
EDVARD HARRISSON
LUKAS NELANDER
DANTE WALSTAD
NICON JÖNSSON STÅHL
ERIK GÖRANSSON
LEO NILSSON
OGNJEN SEMIZ

LÖRDAGAR 10:00-11:00  (NICKLAS, SOFIA & ALFRED)
INES RYDSTAV
MINNEA JENSEN
EBBA BORGHART ANDERSON
EMMA MÖLLER
LANA SEMIZ
LEA STANKOVIC
MOLLI ROSLUND
MEIA ROSLUND

LÖRDAGAR 11:00-12:00  (NICKLAS, SOFIA & ALFRED)
THILDE RYMARK
OLIVIA PERSKI SIODMAK
KLARA ÅKESSON
ELVIRA KRONVALL
HILDA NETEWA
VICTORIA YOUNG
SAGA FLACKERUP




OLYMPIASKOLAN I KÄVLINGE

TISDAGAR 17:00-18:00 (JOAKIM & SOFIA)
SIXTEN MUNTHER
CASPER MUNTHER
VIGGO HANSSON
ARVID STJÄRNFÄLT
MALTE STJÄRNFÄLT

TISDAGAR 18:00-19:00 (JOAKIM & SOFIA)
ELICIA BERGH
ZIDU HONG JOHANSSON
NEA STEFFENSEN
ANNIE BERGH




LJUNGENSKOLAN I FURULUND

TORSDAGAR 16:00-17:00 (KASPER)
OSCAR KULLEGÅRD
RUBEN RENSTRÖM

TORSDAGAR 17:00-18:00 (JOHANNA & KASPER)
TINDRA PERSSON
NOOMI SÖDERLUND
JOEL ERICSSON
IDA NILÉN
EMILIA STÅLBRAND



/PER LUNDAHL, 0733-265474












 
Snabblänkar