ANMÄL DIG NU
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ljungvalla Tennisklubb

Träningsschema 2 MAJ - 5 JUNI KLART !!!
2020-04-28 21:08
Banan i Dösjebro
OBS!!!
Vi kommer att ha träning på Ljungvalla (Furulund) och i Dösjebro
Adress till tennisbanan i Dösjebro: Skogsborgsvägen 94, 24495 DÖSJEBRO

Klubbens verksamhet fortsätter växa så det knakar.
Vi hade hoppats att våra nya utebanor skulle vara klara, men det är de tyvärr inte än.
Därför har vi hittat en lösning med en tennisbana i Dösjebro (adress, se ovan) som klubben hyr in för att täcka upp det behov som finns.

När schemat har lagts har det lagt efter efter denna ordning:
* Gruppsammansättning
* Tränartillgång
* Övriga önskemål
* De grupper som hamnat i Dösjebro är framförallt vuxna samt de som inte är med i våra serielag i första hand då de spelar sina matcher på grus.

Försök verkligen att lösa de tider ni har blivit tilldelade, men går det absolut INTE så kontakta mig på 0733-265474 så får vi se om vi kan hitta någon annan lösning.
/Per Lundahl


Adress till Dösjebro: Skogsborgsvägen 94, 24495 DÖSJEBRO

TRÄNINGSSCHEMA LJUNGVALLA GRUSBANA

MÅNDAG 

15:00-16:30 
LIAM HULTQVIST
ISAK LUNDAHL
VIGGO KULLEGÅRD
ELIAS WESSBERG
ALFRED TAGE

16:30-18:00 JOAKIM H.
JULIAN RENSTRÖM
OSKAR WIBERG
SAMUEL OLSRUD

18:00-19:00 
NINJA WALSTAD
OSCAR BAECK
KENNET ZYGMUNT
ARVID PALMQUIST

19:00-20:00 
CARL HELM
SIMON MECHLER
FREDRIK ROSENDAHL
SOFIA ISGREN
MELKER KARLBERG
THEO KARLSSON
LEVENTE HAZI
WILLIAM WOLLBERG

TISDAG 

15:00-16:00 
LIAM HULTQVIST
ALFRED TAGE
ISAK LUNDAHL
GABRIEL SVENSSON
VIGGO KULLEGÅRD

16:00-17:00 
ISAK LUNDAHL
JULIAN RENSTRÖM
MARC JOHANSSON
OSKAR WIBERG
ELIAS WESSBERG
SAMUEL OLSRUD
LUKAS ANDERSSON
VIDAR KARLBERG

17:00-18:00 
GABRIEL DOWERT
ELIOT FRIDH
OLLE OHLQUIST
MELVIN BERGGREN
JAKOB ÅKESSON
AXEL COGER
FILIP ZYGMUNT
CHARLOTTE LARSSON

18:00-19:00
OSCAR KULLEGÅRD
OLIVER RENDIN
LUKAS NELANDER
ILON LANNEMYR
HANNES NILSSON RENNEMARK
JOEL ERICSSON
INES RYDSTAV
VICTOR GRIP
MINNEA JENSEN


ONSDAG

16:00-17:00
LEON EKBLAD
SEBASTIAN BRUNDIN
ELLIOT AXELSSON
ALVIN JANSSON
SANDER HENRIKSSON
ZIDU JOHANSSON

17:00-18:00
EDITH NORIN
SAGA NORIN
ELLINOR HANSEN
ELIN DUWE
HILDA NETEWA

18:00-19:00
ISABELLE CLERSELIUS
RASMUS CLERSELIUS
LINNEA LINDEBLAD
ALVA LUNDAHL
AGNES WELIN

19:00-20:00
ANNIKA CLERSELIUS
HANNA-SOFIA RÅSBÄCK
JOHAN KARLBERG
KRISTIAN STÅLNE
JOACHIM KARLSSON

20:00-21:00
ANDREAS LESTREUS
KING CHE MAGNUSSON
MAGNUS NILSSON
MAGNUS NIMMERMARK
MOA JAKOBSSON

TORSDAG

15:00-16:00
LIAM HULTQVIST
ALFRED TAGE
ISAK LUNDAHL
GABRIEL SVENSSON
MARC JOHANSSON

16:00-17:00
ALEXANDER HARDBRANT
LUDVIG JEREUS
SIXTEN MUNTHER
CASPER MUNTHER
AMIN EL KADAOUI
NOAH MÅRTENSSON

17:00-18:00
LUKAS MÖLSTAD
AXEL MOLIN
TYRA RENDIN
ELLIOT LÖFDAHL
EMIL NIMMERMARK


18:00-19:00
LEON EKBLAD
SEBASTIAN BRUNDIN
ELLIOT AXELSSON
VIKTOR SJÖHOLM
LUKAS ANDERSSON
ZIDU JOHANSSON
LUDWIG NILSSON

19:00-20:00
ALVIN BJÖRK
MOA JAKOBSSON
JOHANNA EEK
SOFIA ISGREN
CARL HELM
AXEL JONSSON
GABRIEL KAAS NEVALAINEN
LEVENTE HAZI
WILLIAM WOLLBERG

20:00-21:00
HERRLAGSTRÄNING


FREDAG

15:00-16:30
ELIN BJÖRK
AXEL ANDERSSON
OSKAR HENRIKSSON
EDVIN NILSSON
FELICIA SPORRE
MELVIN JENSEN
AMIN EL KADAOUI

16:30-18:00
VIGGO KULLEGÅRD
OLLE OHLQUIST
GABRIEL DOWERT
MELVIN BERGGREN
OTIS LANNEMYR
VIDAR KARLBERG
ELIOT FRIDH

18:00-19:00
THEO KARLSSON
ALFRED KRONVALL
AXEL COGER
OTTO STJÄRNFÄLT
JAKOB ÅKESSON
AXEL RÅSBÄCK
FELIX TESCHNER
FILIP ZYGMUNT
ERIK RÅSBÄCK

19:00-20:00
MATHIAS HILLBORG
ALVIN BJÖRK
LEVENTE HAZI
WILLIAM WOLLBERG
CARL HELM
SIMON MECHLER
AXEL JONSSON
FREDRIK ROSENDAHL


LÖRDAG

09:00-10:00
INES RYDSTAV
EMMA MÖLLER
EDITH HERMANSDOTTER
EBBA BORGHART ANDERSSON
LIVIA HÖGLAND
MINNEA JENSEN
HEDDA HÖGLAND
ALICIA ARCONGE
JAN DUWE
LINNEA BÄRING

10:00-11:00
KLARA ÅKESSON 
SAGA FLACKERUP
LEO NILSSON
ELVIRA KRONVALL
DEVIN OVERGAARD
JAMES LÖDKVIST
EDVARD HARRISSON

11:00-12:00
ELLA ANDERSSON
FILIPPA EKVALL
MOA BERGSTRAND
ALVA LUNDAHL
AGNES WELIN
LINNEA LINDEBLAD
AIMI ÖRNSELIUS
EBBA FRÖLICH



TRÄNINGSSCHEMA DÖSJEBRO TENNISBANA !!!

MÅNDAG

17:30-18:30
DEVIN OVERGAARD
VIKTOR SJÖHOLM
LEO NILSSON
HJALMAR HENRIKSSON

18:30-19:30
ALVIN JANSSON
ELIN DUWE
ELLINOR HANSEN
LAMAR KLOUF
HILDA NETEWA


TISDAG

17:30-18:30
LUDVIG WETTERLING
EBBA BORGHART ANDERSSON
EDITH HERMANSDOTTER
LUKAS MÖLSTAD
EMILIA STÅLBRAND
AXEL MOLIN
LINNEA BÄRING

18:30-19:30
ELIN BJÖRK
AXEL ANDERSSON
EDVIN NILSSON
DANTE WALSTAD
AIMI ÖRNSELIUS
HJALMAR HENRIKSSON
AXEL BUREGÅRD
CLARA GUNNEFUR

19:30-20:30
KARIN BAECK
ANDERS WALSTAD
KRISTIAN STÅLNE
ANNA LÖFDAHL
JOHAN KARLBERG
MAGNUS NILSSON


LÖRDAG

10:00-11:00
GABRIEL KAAS NEVALAINEN
NOAH KARLSSON
OTTO STJÄRNFÄLT
OTIS LANNEMYR
CHARLOTTE LARSSON

11:00-12:00
ANNIKA CLERSELIUS
JENNY WIBACKE
JOSEFINE ANDERSSON
CAROLINE ANDERSSON
JEANETTE SPORRE
ANDREAS LESTREUS
CAMILLA HAGBERG

12:00-13:00
FELICIA SPORRE
ISABELLE CLERSELIUS
RASMUS CLERSELIUS
LAMAR KLOUF
CLARA GUNNEFUR
AMIN EL KADAOUI
ELLA LESTRÉUS
LUDWIG NILSSON
 
Snabblänkar